logo

Järvamaa Pärandi sihtkapitali stipendiumid väärtustavad mälestuste kogumist Järva-Madise kihelkonnas, küüditamislugude raamatu väljaandmist ja Paide vanalinna maju

Järvamaa Kogukonnafondi juhataja Valev Väljaotsa sõnul on stipendiumide suuruseks 200 eurot. Summa ei ole suur kuid näitab annetajate head tahet anda omapoolne panus Järvamaa pärandi, selle aja- ja mõtteloo, talletamissse ja hoidmisse.

MTÜ Kultuuri- ja haridusselts Üksmüts, eesotsas Aune Suve-Küttiga, tegelevad Järva-Madise kihelkonnas mälestuste kogumisega, et edaspidi leida juba rahastus ka raamatu väljaandmiseks.

Järvamaaga seotud inimeste küüditamistest on aastate jooksul kogunud ja avaldanud ligi kolmkümmend lugu Kaarel Aluoja kellel on plaanis välja anda vastav trükis.

Üksikutele Paide vanalinna majadele ilmusid 2011. aasta kevadel tutvustavad plakatid. Vastava projekti kestvuseks oli esialgu planeeritud vaid pool aastat kuid selle lõppedes oli paljude majaomanike soov, et need infotahvlid jääksid siiski majale edasi. Aastad on oma töö teinud, aga mitmed majaomanikud näeksid jätkuvalt oma hoonetel ajaloolist tutvustavat infot. Idee edasikandmisega tegeleb Järvamaa Muuseumi teadusjuht Ründo Mülts kellel on soov Paide vanalinna majade kultuuriloolisi infotahvleid asendada ja ehk mõne juurdegi lisada.

Eelpooltoodud tegevuste läbiviimiseks jääb stipendiumidest kindlasti väheks, aga loodetavasti on see märk teistele potentsiaalsetele toetajatele, et kogukonna inimesed neid asju väärtustavad.

Stipendiumide üleandmine toimub 26.aprillil kell 13.00 Paide Wabalinna majas.