logo

Järvamaa Pärandi Sihtkapitali stipendiumiga toetatakse Regilaul Uues kuues korraldamist, Järvamaa kaitsepataljon Vabadussõjas käsikirja koostamist ja Paide Püha risti kiriku tornikella renoveerimist

Stipendiumid anti üle 8.aprillil kell 14.00 Järva maavalitsuses.

Järvamaa Kogukonnafondi juhatuse esimehe Valev Väljaotsa sõnul on Paide kirik meie kultuuripärandi osa ja nähtav kõigile Paide inimestele ja meie külalistele. Kiriku kellatornis asuva seinakella renoveerimisega ajanäitaja digitaliseeritakse, vahetatakse välja sihverplaat ja kostuma hakkavad linnakodanikele jälle täistunnilöögid.

Järvamaa Pärandi sihtkapitali toetus on pigem sümboolne kuid peab arvestama, et sihtkapitali stipendiumid on rahastatud vaid eraisikute annetustest ning seetõttu on see alati südamest tulev“ lisas Järvamaa Kogukonnafondi juhatuse esimees Valev Väljaots.

„Regilaul uues kuues“ on sündmus, mis on saanud laiema kõlapinna kogu vabariigis. Sihtkapital toetab seda juba viiendat korda. Sündmuse eestvedaja Ulvi Tamm on ette võtnud väga suure asja ning tegemist on igati toetust väärt ettevõtmisega.

Henn Sokk on ajaloohuviline inimene kes võtnud südameasjaks uurida  mitmeid olulisi tahke Järvamaa ajaloost. Palju vaeva tuleb näha aga toetuse leidmisega, et uurimustööd ka kaantevahele saaks. Järvamaa Pärandi sihtkapital saab omaltpoolt aidata kaasa ehk tagasihoidliku summaga, aga loodetavasti on see eeskujuks teistele potentsiaalsetele toetajatele kes peavad oluliseks Vabadussõda mäletamist ning Eesti vabaduse saavutamisele kaasa aidanud Paide kaitsepataljoni tegevuse jäädvustamist.

Stipendiumi saavad MTÜ Türi Poistekoor 11. üle-eestiliselaste ja noorte pärimusmuusikafestivali „Regilaul uues kuues“ läbiviimiseks 100 eurot, Henn Sokk käsikirja Järvamaa kaitsepataljon Vabadussõjas lõpetamiseks 150 eurot ja EELK Paide Püha Risti Kogudus kiriku kellatornis asuva seinakella renoveerimiseks 150 eurot.

Kõigi panus Järvamaa pärandi toetuseks on oodatud!

Annetuse saad teha: SA Järvamaa Kogukonnafond a/a 221047634001.

Järvamaa Kogukonnafond