logo

Antakse välja kolm Järvamaa noore spetsialisti stipendiumi

Stipendiumi saavad Dairy Trading OÜ operaator Kaidi Sommer, Järvamaa Kutsehariduskeskuse kutseõpetaja Helle Kilk ja Invester Metsahaldus OÜ ekskavaatorijuht Karl-Gustav Pint

Stipendiumide üleandmine toimub 8.aprillil kell 14.00 Järva Maavalitsuse 3. korruse saalis. Stipendiumide suuruseks on 600 eurot.

Kaidi Sommer on väga tubli ja asjalik noor inimene. Ta omandas kiiresti oskused uue ja keerulise tehnoloogia valdkonnas, milleks on piima kontsentreerimine pöördosmoosi meetodil. Kaidi kiiret õppimisvõimet on tunnistanud ka Dairy Tradingu koostööpartnerid Itaaliast ja Leedust. Kaidi on kohusetundlik ja abivalmis olles abiks ka oma vanematele talu pidamisel.
Kaidi Sommer on lõpetanud 2014 aastal Olustvere Maamajanduskooli toiduainete töötlemise – piimanduse eriala.

Helle Kilk alustas juba 7 aastaselt treeninguid ja hobustega tööd kohalikus Särevere tallis. Sellega seoses on tal väga suured kogemused oma erialal ning ta täiendab neid pidevalt. Kooli vilistlasena teab ja oskab ta oma eriala õpilasteni viia. Tema tööülesanneteks on õpilaste hobuerialane õpetamine, lisaks noorhobuste ja tallitööga tegelemine.

Alates käesolevast õppeaastast tegeleb ta ka hobuste rakendamise õpetamise ning kooli hobuste rakendamisega, mida ta käis juurde õppimas ühe Eesti tuntuima rakendisportlase juures. Helle on ennast täiendanud kutseõpetaja töö alal Eestis ning hobuerialal nii Eestis kui ka Soomes. Ta treenib hobuseid ning tegeleb jõudumööda ratsaspordiga.

Helle on hobuerialal väga aktiivne, kohusetundlik ja teda saab alati usaldada. Õpilased on tema õpetamisega väga rahul ning tema vastutusala hobusetallis on alati korrektselt täidetud. Tema õpetatud hobustega on hea töötada. Ta on pädev kõikides tallitöödes alustades hobuste söötmisest lõpetades loomaarsti abistamisega hobuste ravil. Ta arendab ennast pidevalt oma alal edasi. Kohaliku inimesena soovib Helle jätkata tööd Järvamaa KHK ning pidevalt edasi areneda ning hobueriala arendada.

Peale töötamise hobustega soovib ta tegeleda õpilastega, neid arendada ning tulevikus suuremat rõhku panna HEV (hariduslike erivajadustega) õpilaste aitamisele kuna tunneb, et just nemad vajavad suuremat toetust ja hoolimist.

Karl-Gustav Pint on tulnud toime väga erinevate tööülesannetega, olgu selleks võsa giljotineerimine, pinnase planeerimine, kaevetööd, tehnika remont kui hooldus. Kõiki eelmainitud töid on ta teostanud väga hea tulemusega. Ta on töökas, kohusetundlik ja vastutusvõimeline.
Karl-Gustav Pint on lõpetanud Järvamaa Kutsehariduskeskuse teedeehituse eriala 2013. aastal.

Suured tänud stipendiumi väljaandmise toetamise eest:
SEB Pank AS, Swedbank AS, Järvamaa Ettevõtjate Selts, Helmen Kütt, Kristjan Kõljalg, Heli Suvi, Jaanus Marrandi, Jürgen Ligi, Tiina Larven, Valev Väljaots, Urmas Jõgi, Arnika Tegelmann, Alo Aasma, Virve Toode.

SA Järvamaa Kogukonnafond