logo

Järvamaa Pärandi Sihtkapital annab välja 4 stipendiumi

Stipendiumi saavad EELK Anna kogudus Anna kiriku parendustöödeks, Türi Poistekoor „Regilaul uues kuues“ läbiviimiseks, Tiiu Saarist Järvamaa laulupidude pärastsõjajärgse ajaloo koondamiseks ja Henn Sokk „Paide kooliõpilased-õppursõdurid Vabadussõjas“ uurimistööks. Stipendiumide suuruseks on 150 eurot. Stipendiumilepingute allakirjutamine toimub 10.aprillil kell 16.00 Paide Wabalinna majas Tallinna tänav 11.

„Anna kirik on meie kultuuripärandi osa ja nähtav kõigile Tallinn-Tartu maanteel liiklejatele kuid mis vajab hädasti korrastamist. Järvamaa Pärandi sihtkapitali toetus on pigem sümboolne kuid peab arvestama, et sihtkapitali stipendiumid on rahastatud vaid eraisikute annetustest ning seetõttu on see alati südamest tulev“, ütles Järvamaa Kogukonnafondi juhatuse esimees Valev Väljaots.

„Regilaul uues kuues“ on sündmus, mis on saanud laiema kõlapinna kogu vabariigis. Sihtkapital toetab seda juba neljandat korda. Sündmuse eestvedaja Ulvi Tamm on ette võtnud väga suure asja ning tegemist on igati toetust väärt ettevõtmisega.

Järvamaa laulupeod on pika traditsiooniga ning Järvamaa üks väheseid maakondi Eestis kus iga aasta korraldatakse oma laulu-ja tantsupidu. See on saanud järvaka üheks olemise osaks. Tiiu Saarist on Järvamaa laulupidude ajaloo koondamisega tegelenud juba aastaid ning valmis on põhjalikum ülevaade aastani 1940. Uurimist ja täiendamist vajab pärastsõjajärgne periood.

Henn Sokk on ajaloohuviline inimene kes võtnud südameasjaks uurida  mitmeid olulisi tahke Järvamaa ajaloost. Palju vaeva tuleb näha aga just toetuse leidmisega, et uurimustööd ka kaantevahele saaks. Järvamaa Pärandi sihtkapital saab omaltpoolt aidata kaasa küll tagasihoidliku summaga, aga loodetavasti on see eeskujuks teistele potentsiaalsetele toetajatele kes peavad oluliseks Vabadussõda ning Eesti vabaduse saavutamisele kaasa aidanud Paide kooliõpilaste-õppursõdurite mälestuse jäädvustamist.

Valev Väljaots
Järvamaa Kogukonnafond