logo

Järvamaa Pärandi Sihtkapital annab välja 4 stipendiumi

Toetust saavad omaaegse riigimehe Karl Selteri ja kultuurikandja Sale Talviste mälestuse jäädvustamine ning noortesündmus Regilaul Uues Kuues ja Lihtsate Väärtuste monument Türil.

IX üle-eestilise laste ja noorte pärimusmuusikafestivali REGILAUL UUES KUUES - 100 eurot.
Sale Talviste – kultuuripärandi säilitaja ja hoidja. Mälestuspingi paigutamine Sargvere mõisa parki – 116 eurot.
Ajaloopäev- ja avatud seminar: Eesti Vabariigi riigitegelane Karl Selter 115 - eestluse mõtet kandes– 180 eurot.
Lihtsate Väärtuste monumendi teostamine – 100 eurot.

Kokku laekus seekord viis taotlust. „Kahjuks ei ole sihtkapitalile tehtavad annetused nii suured, et toetada näiteks rahvariiete valmistamist. Samas oleks see suur eesmärk ja suur toetus meie inimestelt kui me seda teha saaksime“ märkis Järvamaa Kogukonnafondi nõukogu esimees Valev Väljaots.

„Regilaul Uues Kuues sündmust toetame juba kolmandat korda. Selle eestvedaja Ulvi Tamm on südamega asja tegev inimene ning kuigi sündmus ei ole enam ammu maakonnapõhine, siis väike toetus Pärandi sihtkapitalilt tunnustab noortele suunatud ettevõtmist siin Järvamaal.

Sale Talviste on meie seast lahkunud alles hiljuti. Tema entusiastlik tegevus kultuurivallas on paljudel meeles ning tema mälestuse jäädvustamine pingi näol Sargvere mõisas on väga asjakohane. Omaaegne riigimees Karl Selter, kelle sünnist möödub 115 aastat ning kes on pärit Järvamaalt Koeru vallast Puhmu külast, on ehk teenimatult jäänud teiste suurte riigimeeste varju. Koeru valla rahvas plaanib suuremat sündmust mille käigus paigaldatakse mälestuskivi ja infotahvel“ lisas Valev Väljaots. Veel märkis ta, et tihti kui kuuldakse või loetakse sõna „pärand“, siis mõeldakse millelegi väga vanale ning selle säilitamisele. Tegelikult luuakse pärandit hetkest kui see sünnib. Millel on rohkem väärtust seda kantakse põlvest põlve. Seepärast on annetus Järvamaa Pärandi Sihtkapitalile tegelikult kogukondlik toetus meie olemuse edasikandmiseks. Seetõttu leiab toetust ka Lihtsate Väärtuste monumendi loomine Türil.

Kultuuripärandi aastal ootame Sinu väikest panust Järvamaa pärandi toetuseks.
Annetuse saan teha:
SA Järvamaa Kogukonnafond a/a 221047634001 Swedbank