logo

Kuningate fondi stipendiaadid on Virge Võsujalg ja Ründo Mülts

Kuningate otsuse kohaselt kaalukuul AD 2020 on kuningate fondi stipendiaadid Eesti Metsloomaühingu juhatuse liige Virge Võsujalg ja Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa muuseumi teadusjuht Ründo Mülts

Stipendiumide üleandmine toimus 2.oktoobril kell 17.30 Paide Vallitornis.

Virge Võsujalg  on metsloomade päästeingel kes loomade ja lindude üles turgutamisel ja terveks ravimisel teeb suurt ja tänuväärset tööd. See on asi, võiks öelda et ime, mis juhtub päriselt mitte niisama tühja juttu tehes ning seda vabatahtliku tööna, riigilt abi saamata. Eesti  Metsloomaühing toetub inimeste lahkusele ja nende annetustele. Täita tuleb ju kõiki nõudeid, mis seadusega ette pandud. Seetõttu on ainuüksi aja annetamisest ja aitäh ütlemisest vähe. Stipendiumiga soovime näidata eeskuju ning kutsume ka teisi toetama metsloomaühingut.

Kuningad on seisukohal, et aukartus, aga eelkõige hoolivus, elu ees on see mis annab inimesele õiguse pidada ennast targemaks loomaliigiks. Armastus kõigi loomalaste vastu, liigist olenemata, kaunistab ja ülistab elu.

Kuningad teavad, et suur väärtus on elul siis kui su ümber on inimesi kes hoolivad teine-teisest ja seisavad üksteise eest.

Soovime, et nii nagu meid ja meie lapsi, ootab ka kõiki päästetud loomi ja linde ees pikk ja ilus elu.

Ründo Mülts on väga suure teotahtega mees kellele läheb korda nii Järvamaa minevik, olevik kui tulevik. Tema ajaloolised ülevaated, reisirännakud ja giiditöö vaimustab ning innustab inimesi hoolima nii möödunust kui ajast milles elame praegu ning mida jätame tulevastele põlvedele.

Järvamaa muuseumi teadusjuhina on ta hingega asja juures nii uue muuseumikompleksi väljaehitamisel kui panustab vabatahtlikuna muuseumisõprade seltsi tegevusse ning võtab aktiivselt osa erinevate ajaloo- ja kultuurisündmuste läbiviimisest. Samuti püüab ta anda uut hoogu Memento Järvamaa Ühenduse tegevusse, et mitte lasta rahva mälul uinuda sündmuste osas, mis tõid eestlastele kaasa palju kannatusi.

Kuningad märgivad, et Ründo Mülts kui tulihingeline järvakas on aidanud väga palju kaasa Järvamaa ajaloo, identiteedi ja järvakaks olemise väärtustamisele.

Stipendiumide väljaandmist toetasid:  Rein Oselin, Peeter Saldre, Kristjan Kõljalg, Kalle Grünthal, Lauri Lipp, Valeri Ivanov, Tõnis Elmik, Enn Sõmer, Mart Mikson, Alo Aasma, Tiit Schvede, Valev Väljaots.

Kuningate sihtkapital stipendiumi on varasemalt saanud: Janno Reim, Maiko Kesküla, Urmas Jõgi, Peeter Oja, Kaarel Siimut, Kurre Ehrnsten, Ergo Kuld, Ervin Runnel, Meico Vettik, Tiit Reinberg, Ants Hiiemaa ja Harri Ausmaa.