logo

Kuningate otsusega tõstetakse seekord esile noort motosportlast Meico Vettikut ja maakonna uudiste head vahendajat Tiit Reinbergi

Järvamaa Kogukonnafondi juures tegutsev Kuningate sihtkapital on asutatud 2013.aastal ja stipendiumid antakse välja viiendat korda. Varasemalt on selle saanud Janno Reim, Maiko Kesküla, Urmas Jõgi, Peeter Oja, Kaarel Siimut, Kurre Ehrnsten, Ergo Kuld ja Ervin Runnel.

Meico Vettik on noor lootustandev krossisõitja. Ta alustas motokrossiga juba 4 aastaselt.
Juba kuueselt võitis Meico EMV etapi 50cc klassis kodurajal Türil.
Paljude krossispetsialistide arvates on just Meico see, kes tulevikus hoolitseb Eesti krossimeeste tublide tulemuste eest maailmas. Ja seda mitte põhjuseta. Neli korda on Meico olnud poodiumil laste mitteametlikel maailmameistrivõistlustel Prantusmaal – Master Kids - 50cc võitja 2010 ja 65cc klassis kaks korda 2012 ja 2013 teine ja 85cc 2014 teine.
Lisaks veel USA-s MINI OS kuues koht, Briti GP võit, Läti meisrtitiitel, EMV etappide võidud ja paljude motokrosside võidud ja poodiumikohad on need, mis mahuvad Meico senisele teenetelehele.
Alates 2014 aastast sõidab Meico juba 85cc klassis ja tema esimene võistlus selles klassis oli 2014 a. rahvusvaheline Mulgikross, kus Meico jõudis 2. kohale. Siis sai selgeks edasine siht – klass 85cc ja jõuda selles klassis maailma paremikku! Suurem tiitel tuli 2016. aastal juunioride maailmameistrivõistlustel kus Meico saavutas teise koha.

Hoolimata väikestest tagasilöökidest soovivad Kuningad Meicole sihikindlat edasirühkimist ja kui teed peaksid viima kaugele, siis selle juures ei unustaks ära oma kodukohta.

Tiit Reinberg on maakonnalehes töötanud pikki aastaid. Tema töö on toonud ehk mitmetele meelehärmi, kuid omases stiilis on ta seisnud selle eest, et tuua välja maakonna elu oma kirevas värvirikkuses. Asjad ei ole must-valged ja siinse elu kajastamine tema erinevates tahkudes on aidanud ärgitada inimesi vaatama asju vahel ka teise pilguga ning hindama toimuvat kogukonna üldisest edenemisest lähtuvalt.
Tiit teeb tööd hingega ja erinevates intervjuudes on ta kinnitanud, et mitte mingil juhul ei lase ta ennast mõjutada, et mida või kellest peab kirjutama.

Sellist sõltumatust, otsustusjulgust ja pealehakkamist hindavad kuningad kõrgelt ja soovivad meelekindlust Järvamaa elu kajastamisel.

Stipendiumid antakse kuningate poolt üle pidulikul kokkusaamisel 1.oktoobril kell 18.30 Paide raekoja 2.korruse saalis kuhu kõik on oodatud!