logo

Tänu paljudele toetajatele andis Järvamaa Kogukonnafond 2017. aastal välja stipendiume ja toetusi kogusummas 3300 eurot

Kuigi Kogukonnafondi tegutsemisaasta tundus tavapärane oli ka selles aastas erilisi seiku.

Üks nendest oli ettevõtte 4Sport OÜ omapoolne üle tuhande eurone toetus noorte võrkpallurite jalatsisoetusele. 4Sport OÜ on Asics spordivarustuse esindaja Eestis.

Peet Raigi nimelise noore võrkpalluri sihtkapitali toel sais uued korralikud spordijalatsid kokku 15 noort.

Tänu 2016.aasta lõpus AS Prelvex töötajate poolt tehtud suurele annetusele anti Järvamaa Pärandi sihtkapitalist välja neli stipendiumi kogusummas 700 eurot. Tegemist on fondi senise tegutsemisajaloo suurima üheaastase väljamaksega.

Pärandi sihtkapitali stipendiumi said: Marko Mänd koostas rändnäituse "Koeru kihelkond vanadel fotodel", Tiiu Saarist valmistas Eesti ja Soome 100 raames toimunud fotonäituse "Märgatud hetk", Ründo Mülts korraldas vabariikliku tähtsusega ajalookonverentsi Herman Hesse 140, MTÜ Ambifunk eesotsas Kaido Kirikmäega viis läbi viienda Kukemuru Ambient festivali.

Jätkuvalt on hea meel, et Järvamaa Laulu- ja Tantsupeo korraldav omavalitsus teeb piletitulust annetuse Pärandi sihtkapitali. Eelmisel aastal laekus Türi vallavalitsuselt 159,60 eurot.

Järvamaa Noore spetsialisti 600 eurose stipendiaadid on PAIde Lasteaia terviseedendaja Karit Koller ja Järvamaa Muuseumi teadusjuht Ründo Mülts.

Paide kuningate stipendiumid, suurusega 200 eurot, said teleprodutsent Ergo Kuld, kelle käe all valmib ka Naabriplika telesari, ja Ervin Runnel kelle roll Järvamaa ja Paide jaoks on olnud kahtlemata märkimisväärne.

Üle aastate otsustati teha väljamakse Paide paljulapseliste perede toetusfondist suurperede sündmuse korraldamiseks.
Nimetatud allfondi ei ole küll aastaid annetusi kahjuks laekunud, aga varasemast on fondis piisav jääk ning nõukogu otsustas, et selle arvelt toetatakse suurperede sündmusi.

Eraldatud stipendiumidest saab ülevaate kogukonnafondi kodulehelt http://www.annetuskeskkond.net

Järvamaa Kogukonnafondil on väga hea meel, et jätkuvalt ollakse valmis panustama heategevusse Järvamaa heaks.

Täname kõiki toetajaid: http://www.annetuskeskkond.net/organisatsioonid/jarvamaa-kogukonnafond/annetajad

Selleks, et ka käesoleval aastal saaksime üheskoos head korda saata on kõigil võimalus teha väike heategu toetades stipendiumide väljaandmist:

SA Järvamaa Kogukonnafond a/a EE642200221023628002, selgitusse märksõna „pärandi sihtkapital”, „noor spetsialist“, „noor võrkpallur“, „kuningad“või „arvamusfestival“.

Heade tegude aastat!
SA Järvamaa Kogukonnafond