Toidupangale annetati 572 kg toiduaineid

Ühikutes või tükkides arvestatuna oli neid 976.
Toidukogumise tegi eriliseks Järva Tarbijate Ühistu suur annetus. Nimelt andis ühistu neile 2000 euro eest toidukaupu Türi ja Paide Konsumis.

Selle raha eest sai pank 1200 kilogrammi toiduaineid. «Konservid, purgisupid, kuivained, suhkur ja küpsiseid – valik sai tehtud selline, sest Järvamaa toidupangal puuduvad tingimused piima ja lihatooteid hoida,» selgitas Toidupanga Järvamaa koordinaator Eneken Savi. «Samuti käib toidu jagamine üle Järvamaa ja ühes kuus saab abi umbes 60 peret, nii et poleks olnud võimalik kergesti riknevat kaupa nii operatiivselt jagada.»Savi ütles, et ka seekordsel annetuste kogumisel kõlas küsimusi, kas toiduained ikka jõuavad abivajajateni, seetõttu kinnitas ta veel kord, et nad jagavad abi koostöös sotsiaaltöötajatega. «Samas on fakt ka see, et abivajajaid on kordades rohkem kui aidata suudame,» ütles ta. «Eelkõige saavad abi lasterikkad pered. Keskmiselt on ühe toidupaki kaal kümme kilogrammi. Lihtne arvutus siit, et kuus jagame umbes 600 kilogrammi.»

Savi lausus, et toidupangale võib annetada ka koduhoidiseid. Soovist võib teada anda, helistades telefonil 5742 0421 või kirjutada e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.